افراد چاق نارنگی نخورند! | تغذیه سالم

افراد چاق نارنگی نخورن!

تغذیه

یه کارشناس ارشد گیاهان دارویی نارنگی رو میوه ای اشتها آور دونست و اعلام کرد: این میوه واسه آدمایی که تمایل به زیاد شدن وزن دارن، پیشنهاد می شه.

هانیه ناصری، با بیان اینکه طبیعت نارنگی سرده، گفت: نارنگی منبع غنی ویتامین “ث” و بتاکاروتنه.

ایشون اضافه کرد: نارنگی واسه کاهش تب و رفع تراکم خون در کبد خوبه و به باور بعضی به خاطر خاصیت ضدعفونی کننده اش می تونه در درمان “سفلیس” هم اثر داشته باشه.

ناصری به وجود مقادیر زیادی ویتامین “آ” در نارنگی اشاره کرد و اضافه کرد: وجود این ویتامین واسه پیشگیری از سرطان خوبه.

این کارشناس ارشد گیاهان دارویی، نارنگی رو مسکن خوبی واسه سلسله اعصاب بدن دونست و اضافه کرد: این میوه خون رو تصفیه و زیاد می کنه.

ناصری پیشنهاد کرد: آدمایی که از بی خوابی رنج می برن و شبا نمی تونن خواب آروم و راحتی داشته باشین، بهتره یک تا دو ساعت قبل از خواب چند عدد نارنگی بخورن.

ایشون نارنگی رو میوه ای اشتهاآور دونست و اضافه کرد: نارنگی علاوه بر خاصیت اشتهاآوری از جمله میوه هاییه که واسه قلب و معده مقوی بوده و به عنوان یه اشتهاآور طبیعی واسه بیماران کم اشتها و آدمایی که تمایل به زیاد شدن وزن دارن، تجویز می شه.

این کارشناس ارشد گیاهان دارویی با بیان اینکه نارنگی به دلیل داشتن ویتامینای “ث”، “آ” و “ب” خوشحال کننده و باحال قلبه و می تونه اعمال قلب رو تنظیم کنه، گفت: این میوه هم اینکه ادرار آور خوبیه و از این رو می تونه سموم بدن رو دفع کنه.

ناصری با بیان اینکه نارنگی چسبندگی خون رو درمون می کنه، اعلام کرد: در نتیجه مصرف نارنگی می تونه تصلب شرایین، ورم جدار ورید و مشکی شدن شریان، فلج ناقص و آنژین رو بهتر کنه.

ایشون با اشاره به وجود مقادیر فراوون منیزیم در نارنگی، گفت: وجود منیزیم بالا در نارنگی موجب فعالیت بهتر عضلات، دستگاه گوارش و سیستم عصبی می شه. هم اینکه نارنگی به خاطر داشتن اندازه فسفر و کلسیم بالا، یکی از میوه هاییه که در تشکیل استخون و اسکلت بدن موثره. هم اینکه نارنگی به خاطر داشتن فسفر زیاد و ویتامینای فراوون، باعث تقویت حافظه و هوش می شه.ایسنا

.

منبع : pezeshk.us

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *