افراد چاق مراقب گل مژه باشند! | بیماری

: افراد چاق مراقب گل مژه باشن!

: گسترش گل مژه و شالازیون در افراد چاق و دیابتی

دکتر ابوالفضل کسایی، رئیس بخش پلاستیک و ترمیمی بیمارستان فارابی، گفت: دیابت و چاقی از عوامل مستعد کننده بروز گل مژه و شالازیونه.

واقعا، غده ای بنام «میبومین» در جدار پلک هست که مسئول ترشح چربیه که این باعث می شه اشک چشم با تاخیر تبخیر شه و چشم دچار خشکی نشه. اما چاقی، دیابت، افزایش کلسترول موجب افزایش اندازه ترشح چربی و افزایش فعالیت غده میبومین می شه. در نتیجه اندازه چربی بیشتری در پلک ترشح می شه و دهانه بین مژها بسته می شه و چربی در بین لایه های پلک تجمع پیدا میکنه و موجب بروز گل مژه و شالازیون می شه.

پس پس آدمایی که دچار چاقی، دیابت، افزایش کلسترول، قند خون و چربی هستن باید به گل مژه توجه زیادی داشته باشن و اگه زیادتر از اندازه عادی به گل مژه گرفتار شدن، واسه بررسی بیشتر به متخصص غدد مراجعه کنن. چون ممکنه به دیابت پیشرفته گرفتار شده باشن. چون که دیابت و چاقی، به عنوان عوامل مستعد کننده بروز گل مژه و شالازیون مطرح هستن.

کسایی در آخر گفت که مصرف زیادی شیرینی جات و شکلات هم موجب تجمع گلوکز به شکل چربی در بدن می شه که این موضوع هم می تونه موجب افزایش ترشح چربی و فعالیت غده میبومین شه و فرد رو در برابر دچار شدن به گل مژه یا شالازیون بذاره.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

  • مطالب در رابطه

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *