افراد چاق بیشتر زنده می مانند؟ | بیماری

: کسائی که اضافه وزن دارن بیشتر از کسائی که بیماریای قلبی و عروقی دارن عمر میکنن؟ این فرضیه از مدت هاپیش در محیطای پزشکی گفته شده، اما تحقیقات علمی عکس ان رو ثابت میکنه مریضایی که اضافه وزن دارن زودتر تشخیص داده می شن.

: افراد چاق بیشتر زنده می مانند؟

بعضی از محققان  براساس پارادوکس چاقی بیشتر از اندازه، می گن: آدمایی که چاقی بیشتر از اندازه و مریضی قلبی دارن بیشتر از کسائی که وزن معمولی دارن زنده می مانند.

 

تا الان هیچ تحقیق علمی روی این موضوع انجام نشده، اما محققان امریکایی طی مطالعه علمی که در مجله "قلب شناسی" چاپ شد با نظریه اشاره شده مخالفت کردن.

 

 

اونا تاکید کردن که افراد چاق با مریضی قلبی بیشتر از افراد با وزن معمولی زندگی نمی کنن، اما بیماریشان زودتر تشخیص داده می شه.

 

واسه نتیجه گیری این محققان یافته های آزمایشات بیماران جور واجور، با وزن زیاد و معمولی رو با هم مقایسه کردن و به این نتیجه رسیدن بیشتر آدمایی که دچاراضافه وزن یا چاقی بیشتر از اندازه هستن زودتر از افراد با وزن معمولی تشخیص داده می شن.

 

چاقی دلیلی خطرناک واسه مریضی هاست

 

این مطالعه هم اینکه فرضیه علمی ثابت شده ای رو یاداوری کرد که باتوجه به اون چاقی دلیلی خطرناک واسه مریضیای قلبی عروقیه. تحقیقات نشون می ده مردان با سنین ۴۰-۵۹ سال ۲۱ درصد احتمال دچار شدن به آسیب مغزی عروقی رو دارن.

 

مریضیای قلبی و عروقی تنها خطر واسه این آدما به حساب نمی رن. اضافه وزن و چاقی بیشتر از اندازه سرچشمه اسیبای مختلفی مانند فشارخون بالا، دیابت وانواع سرطانا هم هست.

 

.

منبع : migna.ir

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *