افراد چاق برای سلامتی مرکبات بخورند | رژیم غذایی

افراد چاق واسه سلامتی مرکبات بخورند

افراد چاق واسه سلامتی مرکبات بخورند 

مرکبات می تونن اثرات مضر چاقی و اضافه وزن رو تا حدودی به عثب حرکت بدن تا فرد تلاش کنه خود رو لاغر کنه و سلامتی خود رو هم تضمین کنه. تحقیقات نشون میده مصرف بیشتر مرکبات مثل لیمو و پرتقال می تونه به حفظ سلامت و هم اینکه پیشگیری از اثرات مضر به وجود اومده به وسیله چاقی کمک کنه.

مرکبات شامل مقادیر خیلی از آنتی اکسیدان های گروه موسوم به فلاوانونا هستن. زمانیکه آدما رژیم غذایی پرچرب مصرف می کنن مقداری چربی در بدن شون تجمع پیدا می کنه. سلولای چربی شکلای جور واجور اکسیژن واکنشی بیشتری رو تولید می کنن که می تونه در فرایندی موسوم به فشار اکسایشی به سلولا آسیب برسانند.

این فشار اکسایشی همراه با التهاب موجود در افراد چاق موجب خطر دچار شدن به مریضی قلبی، مریضی کبدی و دیابت می شه.پائولا فریرا، عضو تیم تحقیق از دانشگاه استادول پالیستا برزیل، در این باره میگه: «یافتهامون نشون میده که در اینده می تونیم از فلاوانونای مرکبات واسه پیشگیری یا به تاخیر انداختن بیماریای طولانی به وجود اومده به وسیله چاقی در آدما استفاده کنیم.»

ایشون در ادامه عنوان می کنه: «در این مطالعه ما تماشاگر کاهش وزن به وجود اومده به وسیله مصرف مرکبات نبودیم.»به گفته محققان، حتی بدون کاهش وزن، میوه های خونواده مرکبات می تونن با کاهش فشار اکسایشی، آسیب کمتر به کبد و کاهش ریسکای به وجود اومده به وسیله بقیه بیماریای مربوط به چاقی، به حفظ سلامت کمک کنن.

.

منبع :gahar.ir

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *