افراد چاق از این میوه نخورند! | بیماری

:  

افراد دارای اضافه وزن زیاد خرمالو نخورن

 یه کارشناس تغذیه گفت: خرمالو با دارا بودن رنگدانهای پلی فنولیک، خاصیت ضد سرطانی داره.

به گزارش وب دا، یوسف نقیایی با توضیح دادن این موضوع که بعضی از میوه ها مانند موز و خرمالو وقتی به صورت کال چیده می شن بعد از یه مدت می رسن، اضافه کرد: میوه خرمالو دارای ۸۰ کیلو کالری انرژیه، این میوه جزو  میوه های پر انرژی حساب می شه پس آدمایی که مخصوصا که دارای اضافه وزن هستن نباید در مصرف اون زیاده روی کنن.

ایشون اضافه کرد: بیماران دیابتی از نظر دارا بودن قند فراوون در این میوه باید از مصرف زیادتر از اندازه اون دوری کنن.

این کارشناس تغذیه در مورد ترکیبات خرمالو گفت:  مقدار سدیم این میوه می تونه واسه آدمایی که دارای فشار خون هستن به درد بخور باشه بدون این که روی فشار خون این افراد تاثیری بزاره.

 ایشون با اشاره به مقدار قابل توجه پتاسیم موجود در خرمالو یاد آور شد: این میوه دارای ۲۷۱ میلی گرم پتاسیم در هر ۱۰۰ گرم رو به خود اختصاص میده و پتاسیم بالا واسه بیماران قلبی – عروقی مهمه.

نقیایی با توضیح دادن این موضوع که خرمالو دارای مقدار قابل توجه پکتینه،گفت: پکتین یکی از فیبرهای محلول در آبه که باعث کاهش چربی های بدن و چربیای محلول در خون می شه.

 ایشون با توضیح دادن این موضوع که خرمالو رو میشه در حالتای نیمه پخته تا به طور کامل پخته مصرف کرد، اضافه کرد: میوه خرمالو هرچه بیشتر برسه پکتین اون کمتر می شه پس پیشنهاد می شه واسه استفاده بیشتر از پکتین نباید خرمالو بیشتر از اندازه برسه.

 ایشون با اشاره به این که  وجود اسیدهایی که در این میوه هست خاصیت این میوه رو به صورت اسیدی در می آورد، اضافه کرد: کلی ترین اسیدهایی که در این میوه هست اسید مالیک،  اسید تارتاریک و اسید سیتریکه و این اسیدها باعث هضم بهتر غذا و هم جذب بهتر بعضی از ترکیبات غذایی مثل آهن و روی  شده و افزایش جذب رو به دنبال داره.

 نقیایی با اشاره به مقدار بتاکاروتن به عنوان پیشرو ویتامین A در این میوه گفت: اندازه بتاکاروتن در این میوه بستگی به حالت مصرف خرمالو داره.

این کارشناس تغذیه در آخر یاد آور شد: وجود رنگدانهای پلی فنولیک در میوه خرمالو خاصیتی ضد سرطانی داره.

 

 

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

  • مطالب در رابطه
  • بهترین خوراکیا و میوه های لاغر کننده و چربی سوز واسه افراد کم جنب و جوش

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *