افراد چاق‌ معروف | چاقی

چاقی، بزرگ و کوچیک، معروف و غیر معروف نمی شناسه و نتیجه رعایت نکردن اصول زندگی سالم، واسه همه یه جوره.

حتماً خبر سفر جلال طالبانی رئیس جمهور عراق به آمریکا به خاطر کاهش وزنش رو شنیدین. رئیس جمهور ۷۲ ساله عراق عقیده داره هیچ مشکل جسمی دیگری به جز کمی اضافه وزن نداره! هر چند اگه اون نگاهی خلاصه به کتابای پزشکی مینداخت و با مشکلات ریز و بزرگ به وجود اومده به وسیله چاقی بیشتر آشنا می شد، می فهمید آدمی در سن و سال اون و با این همه اضافه وزن خیلی عجیبه که بگه جز چاقی هیچ مشکلی نداره. به هرحال اون اولین و آخرین سیاستمدار «خیلی خیلی چاق» دنیا نیس.

 آریل شارون دیگه سیاستمداریه که از سال ۲۰۰۱نخست وزیر رژیم صهیونیستی بود و شدیداً اضافه وزن داشت. این چاقی به حدی بود که بوش هم به شارون تلفن زد تا به اون نصیحت کنه دست از پرخوری ورداشته و لاغر شه!

دنیای آدمای چاق معروف به سیاستمداران محدود نمی شه. مارلون براندوی فقید هم که روزگاری نماد کاملی از غایت بازیگری بود، در سالای پایانی عمرش شدیدا کم کار و همین قدر چاق شده بود.

مارلون براندو ۸۰ سال زندگى کرد؛ اما سال هاى آخر، سال هاى خوش زندگى اش نبودن. اون اونقدر چاق شده بود که حتى حرف زدن براش آسون نبود، چه برسه به راه رفتن! کووالسکی «اتوبوسی به نام هوس»، انبوه چربىا رو زیر لباسایی مخفی مى کرد که خیاط انگار فقط مخصوص اون دوخته س.

فکر نکنین چاقی تنها گریبان شخصیتای معروف سیاسی و هنری رو میگیره. ورزشکاران هم خیلی وقتا با این مشکل روبه رو می شن. نمونه اش دیه گو مارادونا، ستاره قبلی آرژانتینیه که به جز چاقی، مشکل زیاد دیگری هم به اسم اعتیاد به کوکائین داره. اون تا کنون دو بار به خاطر ناراحتی قلبی بستری شده و دو سال قبل هم یه عمل معده انجام داده.

بعد از این عمل، اون با کم شدن ۳۰ کیلوگرم وزن، باردیگر شروع به بازی کرد و به نظر می رسید زندگی‏اش درحال برگشت به حال عادی باشه. اما رسانه‏های آرژانتینی یه چند وقت پیش گزارش دادن که مارادونا دوباره وزن اضافه کرده و در نظر داره تو یه مرکز کاهش وزن در سوئیس ثبت نام کنه.

کاسانو، دیگه فوتبالیستیه که به خاطر ۵ کیلو اضافه وزنش به بعضی بازیا از جمله بازی با ویارئال نرفت و پیش پزشکان رئال موند تا بتونه وزنش رو کم کنه.

چاقی، بزرگ و کوچیک و معروف و غیر معروف نمی شناسه و نتیجه رعایت نکردن اصول زندگی سالم، واسه همه یه جوره.

البته یادتون نره که محققان میگن چاقی همیشه به دلیل پرخوری و سبک زندگی ناسالم نیس. اونا میگن نقش وراثت حتی پُررنگ تر از نوع تغذیه و جنب و جوش افراده. پس خیلی هم چاقا رو سرزنش نکنین.

نسرین خسروشاهی

*

منبع : tebyan.net

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *