افراد پشت میزنشین در معرض خطر مرگ زودرس قرار دارند & | بیماری

: افراد پشت میزنشین در خطر مرگ زودرس قرار دارن

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، بیماریایی که در اثر نشستن بیشتر از اندازه به وجود میان و به “مریضی نشستن” معروفیت دارن رو با مشکلات جانبی سیگار کشیدن برابر می دونن.

محققین می گن بهتره میز کار رو به شکلی عوض کرد که کارمندان بتونن در بین کار هم بشینن و هم بایستند.

محققان نشستن طولانی مدت رو با بیماریای جور واجور و مرگای زودتر از موعد معمولی به خاطر بیماریای قلبی عروقی در رابطه می دونن.

تحقیقات نشون داده که این خطر جداگونه از دیگر خطرات مرگ آور مانند سیگار کشیدن یا رژیم ناجور غذاییه. بهترین راه حل این تهدید ایستادنه، چون موقع ایستادن سه برابر نشستن کالری مصرف می شه و فعالیتهای ماهیچه ای که با ایستادن درگیر هستن منتهی به سوختن انرژی بیشتری می شن. مطالعه ای دیگه نشون داده که قند خون با کم شدن پیدا کردن فعالیت رو به افزایش میذاره.

تحقیقات نشون داده که مردم هرچه مدت بیشتری از عمر خود رو پشت میز بشینن خیلی بیشتر به مرگ نزدیک می شن. این پزشکان اخطار دادن که حتی ورزش کردن هم نمی تونه اثرات مرگبار ساعتا نشستن پشت میز رو جبران کنه.

آدمایی که مشاغل پرتحرک دارن کمتر با این خطر مواجه می شن و به دلیل فعالیت بدنی بیشتر، بیشتر عمر طولانی تری هم دارن.

محققین می گن هرچه بیشتر می شینین مقدار بیشتری از غذایی که می خورید به قند تبدیل می شه و در نتیجه قند خونتون همیشه زیاد می شه. اگه فعالیت بدنی داشته باشین قند خون جذب عضلات و کبد می شه اما اگه بی جنب و جوش باشین قند در جریان خون باقی می مونه و در نتیجه قند خونتون در سطح بالایی نگه داشته می شه.

.

منبع :

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *