افراد میانسال و این نکات مهم زیبایی | سالمندان

افرادمیانسال که وارد دنیای جدیدی از زندگی شون شدن با تغییراتی در چهره و زیبایی خود مواجه می شن و این مسئله روی روحیه اونا بسیار اثر میذاره در این مطلب راهنماییایی واسه رفع این وضعیت براشون داریم.

۱. کاشت مو: بعد از ۵۰ سالگی بیشتر آقایون دچار طاسی می شن و کاشت مو و انداختن خط رویش مو در افزایش اعتمادبه نفس و زیبایی و جوونی شون موثره. متخصص مجرب در این مورد می تونه حتی با موهای سفید، این خط رویش رو بسازه تا ظاهر فرد طبیعی به نظر برسه. بعضی از آقایون از داشتن موی سفید خوششون نمیاد و بهتر می دونن موهاشون رو رنگ کنن اما بنده پیشنهاد می کنم به جای رنگ مو که ظاهری مصنوعی به فرد میده از شامپوهای رنگ کننده مو و رفع کننده سفیدی استفاده کنن که ظاهری طبیعی تر داره و موهای سفید رو خاکستری تیره می کنه.

۲. رفع افتادگیای پوستی: به آقایانی که دچار افتادگی پوست و چین چروک شدن، پیشنهاد می شه به کمک روشای کم تهاجمی مثل RF یا فوت وفن اولتراسوند جوون سازی بکنن.

۳. به کار گیری ضد آفتاب: خیلی از آقایون می گن فرصت کافی واسه رسیدگی به پوستشون رو ندارن اما ضدآفتاب یکی از اساسی ترین کارهاییه که می تونه جلوی خیلی از سرطانای پوستی و شکلای جور واجور لک رو بگیره. پیشنهاد می کنیم حتی آقایانی که سن شون از ۵۰ سال گذشته ان و طاس هستن، روی سرشون هم ضدآفتاب بزنن.

۴. مراقبت از خالا و لکا: اگه در کودکی عادت به مصرف ضدآفتاب نداشتین، امکان بروز ضایعات بدخیم در سنین بالا روی پوست هست. به خاطر همین با مشاهده هر لک یا ضایعه ای که به وجود میاد یا ظاهری عجیب داره یا زخمایی که دیر خوب می شن به متخصص مراجعه کنین.

۵. به کار گیری مرطوب کننده ها: با افزایش سن، رطوبت پوست کم و خشک می شه به خاطر همین پیشنهاد می شه زمان حموم کردن کوتاه و آب حموم ولرم باشه و حتما داخل حموم تا هنوز پوست مرطوبه از مرطوب کننده ها استفاده کنین تا خشکی، باعث اگزما و مشکلات بعدی نشه.

منبع : hidoctor.ir

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *