افرادی که موهای بور یا چشم های رنگی دارند | بیماری

: آدمایی که موهای بور یا چشمای رنگی دارن

آدمایی که موهای بور یا چشمای رنگی دارن

دانستنیهای پزشکی

ارسال دیدگاه
۱,۱۱۳ بازدید

آدمایی که موهای بور یا چشمای رنگی دارن نسبت به بقیه افراد حساسیت شنوایی کمتری دارن ضمن این که مصرف بعضی داروها اندازه آسیب پذیری از آ لودگی صوتی رو بیشتر می کنه.

ابراهیم رزم پا در گفتگو با فارس گفت: بدیش اینه تو تهران با در نظر گرفتن اندازه بالای آلودگی صوتی اندازه حساسیت پذیری مردم نسبت به آلودگی صوتی بالا رفته و این افزایش، بعضی وقتا آسیبای جبران ناپذیری رو به سیستم شنوایی وارد می کنه.

ایشون گفت: براساس استاندارد قانون کار، اگه تو یه محیطی اندازه صدای زمینه که با دستگاهی به نام سونومتر اندازه گیری می شه بین ۸۰ تا ۹۰ دسی بل باشه فرد باید فقط تا ۸ ساعت در اون محیط بمونه و اگه از این اندازه ساعت بیشتر شه روی گوش اثر منفی میذاره.

ایشون اضافه کرد: اگه این ۸۰ تا ۹۰ دسی بل به ۱۰۰ دسی بل برسه مدت موندگاری فرد در این محیط ۲ ساعت و اگه ۱۱۵ دسی بل، ربع ساعت و اگه به ۱۲۰ تا ۱۳۰ دسی بل برسه حتی تماس مقطعی آسیب به گوش وارد می کنه.

رزم پا گفت: بدیش اینه در بعضی از جاها که موتورسواران هستن یا آدمایی اگزوز ماشین خود رو دستکاری می کنن تا صدای بیشتری بده به گوش افراد آسیبای جبران ناپذیری وارد می شه.

ایشون با توضیح دادن این موضوع که صداها به دو صورت زیاد و طولانی به گوش آسیب میرسونه، ادامه داد: آدمایی که به مدت طولانی تحت تاثیر صداهای بلند مانند صداهایی که در شهر هست، هستن از نظر شنوایی کم کم دچار مشکل می شن طوری که خود اونا هم متوجه نمی شن. بعضی وقتا اون قدر به صورت طولانی آسیب وارد می شه که صدمه شنوایی گوش جبران پذیر نیس

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

  • مطالب در رابطه

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *