افرادی که مغز بزرگتری دارند نسبت به کسانی که مغز آنها کوچکتر است | از یادگیری بهتر و قوی تری بهره مند هستند & | بیماری

: آدمایی که مغز بزرگتری دارن نسبت به کسائی که مغز اونا کوچکتره ، از یادگیری بهتر و قوی تری بهره مند هستن

اندازه مغز در اندازه ضریب هوشی موثره .

تو یه تحقیق جدید نشون داده شد وقتی صحبت از هوش به میان میاد اندازه مغز اهمیت پیدا می کنه چون براساس این تحقیق آدمایی که مغز بزرگتری دارن نسبت به کسائی که مغز اونا کوچکتره، از یادگیری بهتر و قوی تری بهره مند هستن.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ،  یه گروه از محققان بین المللی در مطالعه خود درباره چگونگی کارکرد افراد در بازیای ویدئویی ادعا کردن آدمایی که مغزهای بزرگتری داشتن، قدرت هماهنگی و یکی بودن دست و چشم اونا بهتر بوده و می تونستن سریعتر از آدمایی که مغز کوچکتر داشتن، فکر کنن.

این تحقیق که به سرپرستی محققان دانشگاه ایلینویز انجام شده نشون داد، اندازه مغز که سرعت یادگیری افراد رو در کنترل داره، یه شاخص کلیدی واسه موفقیته.

به گفته محققان این یافته به تحقیقات بیماریهای مغزی کمک می کنه.

دکتر آرتور کرامر دانشمند اصلی این تحقیق در گفت و گویی با روزنامه دیلی اکسپرس یادآوری کرد: اینجور اطلاعاتی می تونه در کار تحصیل به درد بخور باشه. جایی که بعضی از دانش آموزان ممکنه زمان طولانی تری واسه آموزش نیاز دارا باشن یا در درمان معلولیتا و زوال عقل هم می تونه به درد بخور باشه.

اینم بگیم مغز آدم امروزین، تقریبا ۳ برابر بزرگ تر از مغز آدمای اولیه ایه که حدودا ۴۲ میلیون سال پیش زیست می کردن و این که سالیان سال محققان که در جواب به چرایی بزرگی مغز بشر امروز مدتا تحقیق کردن تو یه تحقیق جدید به این جواب رسیدن که رقابت اجتماعی می تونه زمینه افزایش اندازه مغز آدم رو جفت و جور آورد.

این تحقیق جدید اینجور توضیح میده که روشای بسیاری هم جهت با توضیح چرایی بزرگی مغز آدم در مقایسه با اندازه مغز آدمای اولیه هست ولی عامل اساسی ممکنه رقابت اجتماعی باشه.

ولی با وجود چندین دیدگاه قابل تکیه در این مورد هنوز جای بحث زیادی هست. در مقایسه با بیشتر حیوانات دیگه و احتساب نسبت وزن اون به کل بدن، مغز آدم بزرگ تره و در مقایسه با مغز اولین گونه های Homogenus ، حدود ۲ میلیون سال پیش، اندازه مغز آدم تقریبا دو برابر شده. در قیاس با نیاکان اولیه ای از جمله Australopithecine در محدوده ۴۲ میلیون سال پیش هم مغز ما ۳ برابر بزرگ تره.

.

منبع :

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *