افرادی که مجرد هستند کلیک کنند | بیماری

: به گزارش نازوب به نقل از بی بی سی، براساس تازه ترین تحقیقاتی که در فنلاند انجام شده، آدمایی که تنها هستن در مقایسه با کسائی که در کنار خونواده زندگی می کنن، ۸۰ درصد بیشتر در برابر دچار شدن به افسردگی قرار می گیرن.

در بخشی از این تحقیقات اومده که شرایط بد مسکونی واسه زنان و نبود پشتیبانیای اجتماعی واسه مردان از عواملی اصلی دچار شدن به افسردگی در افرادیه که تنها زندگی می کنن.

سازمان خیریه مایند (Mind) که در مورد سلامت روانی فعالیت می کنه، میگه که باید روزنه ای واسه آدمایی که تنها زندگی می کنن جفت و جور کنیم تا بتونن مشکلات خود رو بگن.

محققان در تحقیقات گذشته خود بر این تاکید داشتن که تعداد خونواده های تک نفره در کشورای غربی درزمان ۳۰ سال گذشته زیاد شده. از هر سه نفر در بریتانیا و آمریکا یه نفر تنها زندگی می کنن.

این تحقیقات در نشریه علمی "بایو مد سنترال" منتشر شده و شامل تحقیق بر روی ۱۶۹۵ مرد و ۱۷۷۶ زن فنلاندی در سنین کاریه. اونا به صورت میانگین ۴۴ ممیز ۶ سال سن دارن.

این افراد در سال ۲۰۰۰ در پرسشنامه ای به این سوال جواب دادن که تنها زندگی می کنن یا با افراد دیگه.

اونا هم اینکه به سوالای دیگه در مورد شرایط کاری، درآمد، شرایط مسکونی، پشتیبانیای اجتماعی، مقام کاری و جنبه های دیگه زندگی از جمله کشیدن سیگار و مصرف مشروبات الکلی جواب دادن.

محققان به این نتیجه رسیدن که آدمایی که تنها زندگی می کردن در طول دوران انجام این تحقیقات بین ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ ، هشتاد درصد بیشتر داروهای ضد افسردگی خریدن.

دکتر لورا پولکی راباک، سرپرست گروه تحقیقات در موسسه "بهداشت کار" در فنلاند گفت که خطر بروز مشکلات روانی در آدمایی که تنها زندگی می کنن، به مراتب بیشتره.

دکتر راباک گفت: "در این نوع تحقیقات معمولا خطر دچار شدن به افسردگی دست کم گرفته می شه، چون همون کسائی که بیشتر در برابر این خطر قرار دارن کسائی هستن که در دوران تحقیقات از تکمیل کردن پرسشنامه های بعدی دوری می کنن. ما هم اینکه نمی تونیم دقیقا اندازه گیری کنیم که نبود درمان افسردگی تا چه حد در بین افراد متداوله."

نازوب: محققان می گن که زندگی با بقیه پشتوانه عاطفی واسه افراد جفت و جور می آورد و به ترکیب شدن در جامعه کمک می کنه.

در این تحقیقات اومده که تنها زندگی کردن احساس تنهایی و خاطر جمع نبودن داره که می تونه در بروز مشکلات روحی اثر داشته باشه.

بث مورفی، رئیس اطلاع رسانی سازمان خیریه مایند گفت که افزایش تعداد کسائی که تنها زندگی می کنن تاثیر واضحی بر سلامت روانی جامعه داره.

اون میگه: "تنهایی و تنهایی باعث می شه که مردم کمتر روزنه ای واسه بیان احساسات خود پیدا کنن. بیان احساسات کاریه که ما شک نداشته باشین میدونیم به بهبود و سلامت روانی کمک می کنه."

 ایشون در ادامه گفت: "پس لازمه تا به جای اینکه فقط بر داروهای ضد افسردگی تکیه کنیم، واسه آدمایی که تنها زندگی می کنن روشای مناسب تر، مانند گفتار درمانی جفت و جور کنیم تا بتونن در فضایی امن درباره مشکلاتشون صحبت کنن."

.

منبع :

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *