افرادی که قند خون بالا دارند بخوانند: همه نکات درمورد مکمل کروم | اطلاعات دارویی

کروم  یه مواد  نادری  است که  خیلی از ادما ازش استفاده میکنن. عنصر کروم به باعث تاثیر زیاد  انسولین و پایین اومدن قند خون کمک می کنه. 

 

یافته های بعضی تحقیقات نشون داده، مصرف مکمل کروم واسه افراد گرفتار به دیابت نوع دو و مقاومت به انسولین (مرحله قبل از دیابت) خوبه. دلایل زیادی هست که کروم می تونه سطوح قند خون رو کاهش.

اما بعضی از پزشکان فکر می کنن مصرف مکمل کروم دلیل افزایش خطر دچار شدن به بیماریای قلب و عروق، مشکلات روانی، مریضی پارکینسون و … می شه.

یافته های بعضی از تحقیقات تاثیر مکمل کروم بر تقویت عضلات و کاهش وزن بدن رو تایید کردن.

واسه مصرف مکمل کروم دوز مشخصی وجود نداره. اما کارشناسان دست کم نیاز آدما به این مکمل رو اعلام کردن.

 

 

یافته های تحقیقات بالینی محققان فرق داره. مثلا، بعضی از کارشناسان باور دارن افراد گرفتار به دیابت باید روزانه بین ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ میکرو گرم مکمل کروم مصرف کنن.

 

اما تعداد خیلی از محققان فکر می کنن، آدمایی که بیشتر از دوزهای تعیین شده مکمل کروم مصرف کنن حساسیت بدن شون به انسولین زیاد میشه.

مواد غذایی شامل کروم

مواد غذایی شامل کروم عبارتند از:

کلم بروکلی، سیب زمینی و لوبیا سبز

– حبوبات

گوشت گاو و مرغ

– سیب و موز

– شیر و فرآورده های لبنی

مشکلات جانبی

به نظر می رسه مصرف مکمل کروم مشکلات جانبی مختلفی داشته باشه : افزایش ضربان قلب، مشکل خواب، سردرد، تغییرات خلق و خو، واکنشای آلرژیک، مشکل کلیه، آسیب کبد.

واکنشا

ماده معدنی کروم بر اندازه قند خون تاثیر میذاره. مبتلایان به دیابت و آدمایی که داروهای کم کننده اسید معده، مسکنا و … مصرف می کنن باید قبل از مصرف این مکمل با دکتر مشورت کنن.

خطرات

زنان باردار و شیرده باید از مصرف مکمل کروم بپرهیزند. بعضی از پزشکان پیشنهاد می کنن نباید روزانه بیشتر از ۲۰۰ میکروگرم مکمل کروم مصرف کرد. اونا باور دارن مصرف بیشتر از اندازه مکمل این ماده معدنی دلیل بروز سرطان می شه.

منبع : hidoctor.ir

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *