افرادی که شدیدا از مسکن استفاده میکنید | مراقب سلامت خود باشید | اطلاعات دارویی

در استرالیا ، محققان  در مورد آدمایی که مسکن زیاد استفاده می کنن به این نتیجه رسیدن که این افراد در درازا مشکلات زیادی پیدا خواهند که ، که از مهمتترین اونا اینست که فرد دیگه بدنش به مسکنا جوابگو نیس و دردش افزایش پیدا می کنه . لطفا جهت مطالعه بیشتر در این رابطه به ادامه مطلب مراجعه کنین.

 

نتیجه این اتفاق اینه که مصرف زیادتر از اندازه مسکن موجب می شه درد این افراد بیشتر شه ، مثلا فردی که واسه خلاص شدن از سردرد مسکن می خوره با مصرف زیادتر از اندازه این دارو گرفتار سردردهای شدیدتری می شه.

کدئین از جمله داروهاییه که در سراسر دنیا تعداد خیلی از افراد اونو مصرف می کنن و تصور عمومی بر اینه که این دارو در آرامش دردها بسیار موثره اما واقعیت اینه که تاثر مسکنای کدئین دار کمتر از اون هستش که مردم فکر می کنن . خیلی از داروهای مسکن از جمله ککدئین و مورفینا از دسته داروهای مخدر هستن که سیستم عصبی فرد رو هدف قرار میدن ، هر چند کدئین کمتر از مورفین درد رو کم می کنه اما هر دو دارو به یه اندازه حساسیت به درد رو زیاد می کنن.

کدئین از جمله داروهاییه که علاوه بر افزایش حساسیت به درد مشکلات جانبی دیگری هم داره و این مشکلات جانبی واسه کودکان بیشتر از بزرگسالانه به خاطر همین محققان مصرف ایندارو واسه کودکان زیر ۱۲ سال رو اصلا پیشنهاد نمی کنن

منبع : hidoctor.ir

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *