افرادی که سابقه ابتلا به واریس دارند | ورزش کنند | ورزش

آدمایی که سابقه دچار شدن به واریس دارن، ورزش کنن
یه متخصص قلب و عروق گفت با توضیح دادن این موضوع که ورزش و به کار گیری جوراب واریس در کاهش احتمال دچار شدن به واریس موثره، پیشنهاد کرد: آدمایی که سابقه دچار شدن به واریس دارن، ورزش کنن.

دکترعبدالعلی احسانی در گفت وگو با ایسنا، گفت: احتمال دچار شدن به واریس در زنان چاق و زنان باردار بیشتره ایشون اضافه کرد: سابقه خانوادگی هم در احتمال دچار شدن به واریس موثره. آدمایی که در خونواده خود سابقه دچار شدن به واریس دارن باید بیشتر مراقب باشن.

دکتر احسانی گفت: ضربه به پا هم از دیگر عواملیه که موجب واریس می شه. ایشون گفت: در مریضی واریس، ساختار عروقی رگ دچار مشکل شده و حرکت خون دچار اشکال می شه. در اینجور شرایطی رگ مستعد ایجاد لخته خون می شه.

این متخصص قلب و عروق اعلام کرد: هم اینکه زنان خونه دار که در طول روز واسه زمان طولانی به حالت وایس تاده هستن در برابر دچار شدن به واریس قرار دارن.

ایشون تاکید کرد: اگه واریس محدود و کم باشه، خطرناک نیس ولی اگه رگای اصلی دچار واریس شن، خطرناک بوده و زمینه رسوب و لخته شدن خون جفت و جور می شه.

دکتر احسانی گفت: اگه واریس گسترده باشه، نیاز به جراحی داره. ولی در صورت محدود بودن واریس، میشه با ورزش و به کار گیری جوراب، واریس اونو کم کرد.ایشون اضافه کرد: ورزش در هر وقتی واسه پیشگیری و کاهش واریس موثره.

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *