افرادی که زانوهای ضعیف دارند این تمرینات را انجام دهند | ورزش

طبق گزارش میهن تاز وقتی که زانوهای ضعیفی دارین، متناسب موندن کار سختیه. اما راه حلش اینجاس: تمرینات کم برخورد! تمرینات کم برخورد واسه آدمایی که اضافه وزن دارن، دوره نقاهت یه آسیب رو می گذرونن، یا از بیماریای مزمنی مثل نقرس یا آرتریت رنج می برن، ایده آل هستن.

تمرینات کم برخورد به تمریناتی می گن که موقع انجام اونا، یه پا با زمین در تماسه، یا اینکه حرکات به وسیله یه دستگاه یا آب پشتیبانی می شن. این یعنی وقتی صحبت از تمرینات کم برخورد می شه، گزینه های زیادی وجود دارن. در این مقاله تمرینات عالی کم برخوردی رو معرفی می کنیم که به شما کمک می کنن اولینگامرا وردارین.

پیاده روی

واسه پیاده روی به هیچ دستگاه لوکس بدنسازی نیاز ندارین. پیاده روی به مدت دست کم ۴۵ دقیقه، دست کم ۱۸۱ کالری می سوزونه. چیزی که پیاده روی رو به یه تمرین عجیب تبدیل می کنه، اینه که تموم گروه های عضلانی اصلی رو بکار میگیره. اگه زانوهای ضعیفی دارین، با ۱۰ دقیقه پیاده روی روزانه شروع کنین و بعد کم کم هر هفته، ۱۰٪ به اون اضافه کنین.

واسه سوزوندن کالری بیشتر می تونین بطور متناوب، پیاده روی تند و آهسته انجام بدین. واسه اضافه کردن مقاومت و تقویت پاهاتون بطور کم کم، تلاش کنین در سر بالایی پیاده روی کنین یا از پله کان بالا برید.

شنا

شنا یکی از بهترین تمرینات کم برخورده که هست. شنا تقریبا تموم گروه های عضلانی بدن رو درگیر می کنه، بالا تنه رو قوی می کنه و در عین حال باعث ایجاد ایستادگی و قدرت می شه. شنا بی عدالتی قائل نمی شه، یعنی شما چه در حال بهبودی از یه آسیب باشین، و چه اضافه وزن داشته باشین، می تونین شنا کنین و هیچ دردی در مفاصلتان احساس نمی کنین. شنا کردن با سرعت آروم در ۴۵ دقیقه، ۳۳۳ کالری خواهد سوزوند.

دستگاه الپتیکال

تمرین الپتیکال با سرعت متوسط در کمتر از ۴۵ دقیقه، ۳۳۳ کالری خواهد سوزوند. تمرین با دستگاه الپتیکال، بدون برخورده. الپتیکال، یه دستگاه کاربر پسند و بدون درده که هم واسه تازه کارا مناسبه و هم واسه کارشناسان تناسب اندام.

یه دستگاه الپتیکال، عضلات بالا تنه شما رو درگیر می کنه، چربیای ذخیره شده رو هدف میگیره و اونا رو بطور موثری می سوزونه. نتیجه اون، عضلانی شدن اندام هاتونه. شما می تونین با خم شدن به جلو به سمت دسته دستگاه الپتیکال، کالری سوزی رو زیاد کنین.

اسکیت این لاین

اسکیت این لاین در کمتر از ۴۵ دقیقه، ۵۷۲ کالری می سوزونه. این، یه تمرین کم برخورد فوق العاده س، چون وقتی که یاد بگیرین چیجوری اسکیت کنین، این تمرین می تونه سرعت سوخت و ساز شما رو تا چند ساعت بعد از هر تمرین زیاد کنه، و در عین حال پاهاتون رو قوی کنه.

موقع اسکیت، همیشه لباسای محافظ بپوشید و در مکانی با سطح صاف، شروع به تمرین کنین. خیابونا و پیاده روها معمولا دارای شکاف و دست انداز هستن، و اینا باعث آسیب رسوندن به زانوها می شن. عوضش، می تونین اسکیت این لاین رو تو یه پارکینگ نزدیک محل زندیگیتان شروع کنین.

گامای کوتاه وردارین و دولا شید، بطوریکه مرکز ثقلتان نزدیک زمین باشه. بعد از اینکه به طور کامل اسکیت کردن رو یاد گرفتید، می تونین سربالایی رو امتحان کنین و دوباره همون راه رو تکرار کنین.

زومبا

اگه عاشق تمرینات گروهی هستین، پس زومبا رو امتحان کنین. این تمرین در ۴۵ دقیقه ۲۵۰ کالری می سوزونه، و به زانوها آسیب نمی زنه. اجازه ندین که این حرکات ساده رقص، شما رو فریب بدن.

این یه تمرین بسیار شدیده که ظاهر یه کلاس سرگرم کننده رو به خود گرفته. زومبا واسه آدمایی که بیشتر به برنامه تمرینی شون معتقد نیستن، ایده آله. وقتی که با گروهتان رابطه برقرار کنین، به احتمال کمتری کلاس از کفتون میره.

.

منبع : mihantaz.com

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *