افرادی که دچار تشنج میشوند این توصیه ها را رعایت کنند | بیماری

: آدمایی که دچار تشنج می شن این پیشنهادا رو رعایت کنن

: تشنج آسیب ایه که معمولا نشونه یه بیماریه.این آسیب به دلیل حملاتی که به سلولای خاکستری مغز می شه اتفاق میفته .در واقع این حملات سلولای خاکستری مغز رو تحریک میکنن. دکتر رضا ابراهیمی متخصص مغز و اعصاب اعلام داشتن: ضربات و تومور مغز، سکته های مغزی، به کار گیری مواد مخدر، بیماران گرفتار به سندرم داون وکبد، آلزلیمر، تب بالا دلیل ایجاد اختلالاتی در مغز می شن که در آخر منتهی به ایجاد تشنج در فرد میشن.

ایشون با اشاره به علائم بروز تشنج در افراد گفت: در زمان حمله ناتوانی در یادآوری رخدادها، نبود جواب به سوالات، بیهوشی به مدت چند دقیقه، سفتی عضلات و عکس العمل سریع بدنی از علائم ایجاد تشنج در بیمارانه.

این متخصص مغز و اعصاب با بیان اینکه آسیب تشنج بیشتر در افراد گرفتار به صرع اتفاق می افته، تاکید کرد: بیماران دچار شدن به صرع از نظر تشکیل خونواده هیچ مشکلی ندارن و می تونن ازدواج کنن و فرزندان سالمی به دنیا بیارن.

ایشون با بیان اینکه مصرف نادرست دارو یا نبود به کار گیری اونا باعث ایجاد آسیب به بیماران می شه، گفت: مصرف منظم داروها باعث کاهش بروز تشنج در بیماران گرفتار به صرع و بهبود سلامت اونا می شه.

ابراهیمی با بیان اینکه بعضی وقتا عفونت در بدن باعث ایجاد تشنج همراه با تب می شه، گفت: در زمان مریضی و افزایش تب حتما واسه جلوگیری از بروز عفونت و کاهش تب از داروهای تب بر و یا دستمال آغشته به آب ولرم استفاده کرد.

ایشون به تاثیر بعضی گیاهان در بهبود تشنج اشاره کرد و گفت: گیاهانی مانند زعفران، بابونه، نعناع، گشنیز و شبدر در کاهش و بهبود این آسیب بسیار موئثره.

این متخصص مغز و اعصاب به آدمایی که سابقه تشنج دارن پیشنهاد کرد: واسه جلوگیری از بروز تب شدید با تجویز دکتر علاوه بر داروی تب بر از داروی ضد تشنج هم میشه استفاده کرد.

ایشون درباره تشنج در کودکان گفت: بدن کودکان موقع تشنج با عوارضی مانند انجام حرکات غیر ارادی، خیره شدن به یه طرف، ادرار غیر ارادی و جنب و جوش زیاد روبه روه.

ابراهیمی اضافه کرد: تب در تشنج در زمان کوتاه خطری نداره، اما اگه همراه با عفونت مغزی باشه باید به وسیله دکتر بررسی و درمان شه.

منبع باشگاه خبرنگاران

منبع :

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *