افرادی که دچار بی خوابی هستند از این میوه استفاده کنند | تغذیه سالم

بی خوابی

آدمایی که دچار بی خوابی هستن از این میوه استفاده کنن

کارشناسان دانشگاه ایالت لوئیزیانا در آمریکا به این نتیجه رسیدن نوشیدن روزانه دو وعده آب آلبالو ترش مزه در صبح و عصر به مدت دو هفته مدت زمان خواب افراد سن بالا گرفتار به بی خوابی رو تا ۹۰ دقیقه در هر شبونه روز زیاد می کنه.

بی خوابی مشکل شایعی در میان افراد بزرگساله که حدود ۲۳ تا ۳۴ درصد از جمعیت افراد ۶۵ سال و سن بالا تر رو درگیر می کنه. بی خوابی می تونه واسه بعضی افراد آزاردهنده باشه اما بی خوابیای دراز مدت تاثیر منفی و جدی بر سلامت بدن میذاره. هم اینکه بی خوابی با گسترش بیشتر دردهای طولانی، دچار شدن به فشارخون بالا و دیابت نوع ۲ و افت کارکرد شناختی یا نابودی عقلی ربط داره.

«فرانک ال گرینویآکا ایران یکی از محققان این مطالعه گفت: افراد جوون گرفتار به بی خوابی واسه رفع این مشکل به قرصای خواب روی میارن اما واسه افراد سن بالا این داروها خطر زمین خوردن رو در اونا چهار برابر می سازه که به شکستگی لگن و مرگ زودرس منجر می شه. در این بررسی از هفت فرد بزرگسال با متوسط سن ۶۸ سال که از بی خوابی رنج می بردن درخواست شد مدت دو هفته و روزی دو بار آب آلبالو بنوشن. این کارشناسان به این نتیجه رسیدن شرکت کنندگان وقتی که از آب آلبالو مصرف کرده بودن هر شب یه ساعت بیشتر از مواقع دیگه می تونستن بخوابن.

آلبالوی ترش منبع طبیعی از هورمون ملاتونینه که به تنظیم چرخه خواب – بیداری کمک می کنه.

این یافته ها در نشست هرساله انجمن آمریکایی تغذیه در سن دیگو ارائه شد.

.

منبع :

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *