افرادی که بیماری قلبی دارند | روزه بگیرند یا نه؟ | تغذیه سالم

آدمایی که مریضی قلبی دارن، روزه بگیرن یا نه؟

روزه داری واسه آدمایی که مریضی قلبی دارن جایزه و با روزه گرفتن آسیبی متوجه اونا نیس؟

آدمایی که مریضی قلبی دارن، روزه بگیرن یا نه؟

پروفسور معصومعلی معصومی گفت: در بیماران قلبی که کم آبی واسه اونا می تونه خطرناک باشه، حتما پیشنهاد بر دوری از روزه داری است.

این جراح و متخصص قلب اعلام کرد: پیشنهاد ما اینه مریضایی که سال گذشته دچار سکته قلبی شدن یا مریضایی که واسه مریضی خود مجبور به به کار گیری دارو سر وقت و زمان خاصی هستن که در برنامه افطار و سحر جا نمی گیره، حتما از روزه گرفتن دوری کنن.

معصومی اضافه کرد: هم اینکه مریضایی که تپش قلب بی نظم داشته یا دریچه مصنوعی دارن و داروهای رقیق کننده یا وارفارین مصرف می کنن هم باید بطور جد از گرفتن روزه دوری کنن.

ایشون گفت: کم آبی در این بیماران در زمان روزه داری امکان لخته شدن خون رو زیاد می کنه و پیشنهاد می شه این بیماران بطور جد از گرفتن روزه دوری کنن.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، کم آبی رو خطرناک ترین آسیب در بیماران قلبی گفت و اضافه کرد: بروز این آسیب در زمان روزه داری می تونه جون بیماران قلبی رو بطور جدی تهدید کنه.

معصومی با بیان ایکه روزه داری در بیماران قلبی – عروقی مسئله ای بسیار حساس و حیاتیه، پیشنهاد کرد: این افراد حتما قبل از گرفتن روزه با دکتر معالج خود مشورت کنن.

معصومی با اشاره به افزایش ساعات روزه داری و گرما در روزه داری فصول گرم سال، اعلام کرد: پیشنهاد اکید ما واسه آدمایی که مشکل قلبی دارن اینه که تا حد امکان از گرفتن روزه در این ماه دوری کرده و بدونن مصرف زیادتر از اندازه مایعات در طول افطار تا سحر واسه جبران کم آبی بدن می تونه با ایجاد ورم، مشکل قلبی اونا رو شدید شدن کنه.

این جراح و متخصص قلب و عروق اعلام کرد: بیماران قلبی هم که با مشورت دکتر معالج خود منعی واسه گرفتن روزه ندارن، باید در زمان افطار و سحر از غذاهای کم حجم و با ارزش تغذیه ای مانند گوشت که پروتئین زیاد داره، استفاده کنن.

ایشون گفت: این بیماران هم اینکه باید از مصرف غذاهای پرحجم که باعث اتساع معده و نفخ شده و مصرف مایعات رو زیاد می کنه، دوری کنن. / hidoctor.ir

.

منبع :

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *