افرادی که به مسمویت خونی مبتلا شده اند | در معرض خطر بالای ایجاد لخته های خون در بدن خود قرار دارند & | بیماری

: آدمایی که به مسمویت خونی گرفتار شدن، در خطر بالای ایجاد لختهای خون در بدن خود قرار دارن

محققان علوم پزشکی در کشور دانمارک یه مطالعه مهم با موضوع مسمومیت خونی رو انجام دادن و عنوان کردن که یافته های این مطالعه نشون میده بین مسمومیت خون و خطر لخته شدن خون رابطه هست. اونا عنوان کردن آدمایی که به مسمویت خونی گرفتار شدن، در خطر بالای ایجاد لختهای خون در بدن خود قرار دارن.

تحقیقات نوین محققان این کشور در این باره نشون میده مسمومیت خون خطر افزایش لخته شدن خون در بدن رو زیاد می کنه.

محققان دانشگاه آرهوس و بیمارستان آرلوگ کشور دانمارک با بررسی ۲۱ ساله (۲۰۱۱-۱۹۹۲) چهار هزار و ۳۸۹ فرد گرفتار به مسمومیت خونی، به این نتیجه رسیدن که خطر لخته شدن خون در مغز و قلب این افراد دو برابر افراد گرفتار به بیماریای مزمنه.

مایکل دالاگرپدرسن دانشجوی دوره دکتری در دانشگاه دارهوس در این باره میگه: ما بیشتر از ۴ هزار نفر رو که به دلیل مسمومیت خون در بیمارستان بستری شده بودن مورد تحقیق و بررسی قرار دادیم. یافته های این تحقیقات نشون میده که خطر لخته شدن خون در مغز یا قلب در مریضایی که به مسمومیت دچار شدن دو برابر بیشتر از بیمارانیه که به بیماریای زیاد دیگه دچار شدن.

خطر لخته شدن خون واسه بیماران دچار مسمومیت خونی ۳۰ روز پس از دچار شدن به عفونت، ۳.۶ درصد و واسه بقیه افراد گرفتار به بیماریای طولانی و افراد عام به ترتیب ۱.۷ و ۰.۲ درصد گزارش شده.

محققان با تاکید بر صحت یافته ها به دست اومده و درک وجود رابطه به طور کامل مستقیم و شفاف بین مسمومیت خونی و وجود لختهای خونی امید به این دارن که روشای درمانی مناسب و کارآمدتری واسه این دسته از بیماران در نظر گرفته شه.

محققان امیدوارن بتونن از این علم نوین واسه اطمینان از پیشگیری بهتر و درمان زودتر مبتلایان به لخته شدن خون کمک گرفته و به دنبال اون از مرگ و میر به وجود اومده به وسیله اون جلوگیری کنن.

یافته های این تحقیق در مجله Circulation منتشر شده.

.

منبع :

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *