افرادی که باید کمتر حمام بروند | بیماری

محیطی که این بیماران زندگی می کنن باید رطوبت نسبی مناسب داشته باشه.
یه متخصص پوست و مو پیشنهاد کرد: افراد دیابتی شستشوی بدن رو در زمستون به هفته ای دو سه بار کم کنن. دکتر نصرت پورسینا در مورد مراقبتای پوستی در زمستون گفت: پوست یکی از بزرگترین بخشای بدنه که در فصول جور واجور احتیاج به مراقبتای خاص داره.

ایشون اضافه کرد: مثلا در زمستون که هوا سرد و در بعضی از مناطق خشک و سرده واسه گروه های خاصی مانند کودکان و افراد سن بالا مشکل ساز می شه و یا حتی بیماران دیابتی یا مبتلایان به فشار خون بالا که داروهای ادرارآور مصرف می کنن و خود به خود دارای پوست خشک هستن در فصول زستان و پاییز این خشکی شدید شدن می شه. : در کودکانی که سابقه درماتیت اتوپیک دارن در فصل زمستون بیماریشان شدید شدن می شه پس به این گروه های خاص پیشنهادای خاص در فصل زمستون داریم.

دکتر پورسینا به این افراد پیشنهاد کرد: شستشوی بدنشون رو به هفته ای دو سه بار کم کنن و هم اینکه به کار گیری پاک کننده های بسیار قوی و قلیایی واسه این افراد ممنوعه. ایشون هم اینکه پیشنهاد کرد: از صابونا یا شامپوهای بدن کرم دار استفاده کنن و مدت زیادی در حموم نمانند و بعد از خروج از حموم حتما پوست بدن رو با لوسیونای مخصوص بدن چرب کنن.

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: از کیسه های زبر، لیفای کلفت که دلیل ایجاد خراشای بسیار کوچیک روی پوست می شه استفاده نشه. محیطی که این بیماران زندگی می کنن باید رطوبت نسبی مناسب داشته باشه مثلا اگه از بخاری گازی استفاده می شه حتما روی اون یه ظرف آب قرار گیرد.

ایشون با اشاره به اینکه تغذیه در زمستون هم باید متناسب باشه، اضافه کرد: به کار گیری سبزی و میوه جات مخصوص واسه افراد سن بالا پیشنهاد می شه.

این متخصص پوست گفت: کودکانی که در برابر آفتاب و باد سرد قرار می گیرن حتما از دستکشای نخی، کلاه، عینک، کرم مرطوب کننده مخصوص هم اینکه کرم ضدآفتاب استفاده کنن.
ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: افراد سن بالا هم از نرم کننده های قوی بعد از هر بار شستشوی دست و صورت استفاده کنن.

منبع : ایسنا

جمع آوری سلامت اکاایران

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *