افرادی که باید واکسن آنفولانزا را دریافت کنند | بیماری

: واکسن آنفلو آنزا/a>بیشتر در این فصل از سال تزریق می شه و کودکان گرفتار به آسم، مریضی کلیوی، دیابتیا و افراد با مشکل ایمنی باید این واکسن رو دریافت کنن این نوع واکسن واسه پیشگیری از انفلونزای فصلی به درد بخور هستش بزرگسالان و پزشکان و پرستاران باید اونو دریافت کنن.

احمدرضا یعقوبی در  خصوص تزریق واکسن آنفلوآنزا گفت: این واکسن شامل  چندین ویروس شناخته شده و ضعیف شده است که به شکل عضلانی تزریق می شه و می تونه تا حد زیادی ایمنی بدن رو در طول یه سال تامین کنه.

این متخصص کودکان اضافه کرد: این روزا فصل واکسن آنفلونزاه، ولی قبل اینکه درخصوص شرایط و افراد در خطر و کاندید واکسن صحبت شه، لازمه در این مورد در مورد چند باور غلط دور و بر واکسن آنفلوآنزا توضیحاتی ارائه شه. باید دونست که این واکسن فقط بر علیه آنفلونزا ایمنی بوجود میاره و برخلاف تصور عدهای اثری بر بقیه ویروسا نداره و تلقیح واکسن سالی یه باره.

یعقوبی در مورد آدمایی که باید از این واکسن استفاده کنن، گفت: کودکان مریض دارای آسم، مریضی کلیوی، دیابتیا و افراد با مشکل ایمنی، لازمه این واکسن رو تزریق کنن.

این دکتر متخصص گفت: واسه بزرگسالان بالای ۶۵ سال و کسائی که مریضی خاص دارن یا افراد در خطر مثل پزشکان و پرستاران این واکسن الزامیه.

ایشون گفت: مقدار تلقیح در کودکان بالای شش ماه تا سه سال، نصف واکسن و واسه اولین بار دوبار به فاصله ۴ هفته س که سالهای بعد یه بار کافیه هم اینکه افراد بالای سه سال واکسن رو به طور کامل تزریق می کنن.

یعقوبی گفت: این واکسن انفلونزای فصلیه و با آنفلونزای پرندگان و خوکی  فرق داره و زمان تلقیح در ماه شهریور مخصوصا اواخر این ماهه و لازمه افراد قبل از تزریق این واکسن هم با دکتر خود مشاوره کنن.

سپیدپوش

منبع :

ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *